Zmesy

Mäkká izolačná pena S0310 - zdravotne nezávadná !

Izolácia sa používa predovšetkým pre zateplenie domu, zníženie energetických, a tým pádom aj finančných, nákladov. Preto je nutné vybrať si kvalitnú izoláciu, ktorá Vám umožní šetriť Vaše peniaze čo najviac. Našim zákazníkom ponúkame dokonalý izolačný materiál, ktorý okrem toho, že spĺňa vyššie uvedené požiadavky, sa pýši aj radom ďalších výhod.

Striekaná izolačná pena S0310 – technické parametre

S0310 je dvojzložková vysoko-expanzná polyuretánová mäkká pena s otvorenou štruktúrou buniek s hustotou 8-11 kg / m3. Aplikuje sa za použitia špeciálnej technológie nástrekom dvojzložkovej kvapaliny, ktorá počas niekoľkých sekúnd expanduje na 150-násobok objemu tekutého stavu, čím dôjde k zaplneniu všetkých aj ťažko dostupných miest. Jej rozpínavou zložkou je voda. Tieto vlastnosti z nej robia ideálneho pomocníka pri zatepľovaní podkroví. Je tiež ideálna pre izoláciu priečok a sendvičových konštrukcií. Je zdravotne nezávadná a zabraňuje vzniku plesní.

Striekaná izolačná pena S0310 – charakteristika a výhody

Pena S0310 má nespočetné množstvo výhod, vďaka ktorým sa radí na špičku všetkých izolačných materiálov. Hlavnou výhodou je energetická úspora. Vzduchotesnosť materiálu eliminuje prúdenie vzduchu, stratu tepla a udržuje pohodlnú a stálu teplotu. Ďalším plusom je spoľahlivá kvalita, vďaka ktorej nikdy nepodlieha znehodnoteniu a hnilobe pod tepelným vplyvom alebo dobou užívania. V jednom produkte môže nahradiť tri až štyri ďalšie produkty, vrátane tepelnej izolácie, tmelov alebo vzduchové bariéry. Pena tiež zamedzuje hlučnosti, pretože zvuk prenášaný vzduchom nie je schopný prechádzať cez zateplené steny. Rozdiel pri zateplení týmto produktom je najvýraznejší a veľmi vítaný najmä v úradoch, pracovniach, nahrávacích štúdiách, školách a u kanalizačných potrubí. Vzduchotesnosť materiálu znižuje znečistenie, prašnosť a eliminuje baktérie v objektoch. Menší prienik vzduchu prináša menej prachu, špiny, znižuje tak tvorbu alergií v prostredí a sennej nádchy. Pôsobí preventívne pri tvorbe prasklín, trhlín alebo dutín na objektoch. Vzduch v objektoch je dokonca často zdravší, než vzduch vonku.